Jak poznat a odstranit kočičí blechy?

Blechy jsou velmi úpornými parazity, se kterými často svádíme dlouhodobé boje. Podcenit zablešení psa se nevyplácí z několika důvodů:

1.    blecha je totiž zásadním přenašečem tasemnice psí (cizopasí ve střevě psa)
2.    zvířata si blechy velmi snadno předávají mezi sebou
3.    blechy se nesmírně rychle množí a zamořují prostředí bytu
4.    zbavit se blech je mnohdy až nadlidský výkon
5.    mohou způsobi tzv. Alergii na bleší kousnutí a s tím spojené velmi úporné svědění a výrazné problémy na kůži Vašeho zvířete
6.    neplatí mýtus, že blechy na člověka nejdou 

Terapie aneb můj kočičí miláček má blechu

Vždy po poradě s veterinářem, jak konkrétně přípravek použít. Doporučuji aplikaci spot-onů a to v intervalu 2-3 týdnů několikrát po sobě až do úplné eliminace blech a jejich vývojových stádií. Musíte pamatovat na všechna zvířata v domácnosti, i ta, co nesmí do domu. (např.venkovní pes s blechama lehává na podložce, kde se přes den sluní vaše domácí kočka).
Vysávat a vysávat poctivě každý kousek, kde zvíře odpočívá.
Prostředí po vysátí postříkat přípravkem INSI SPRAY bojujícím proti blechám a ostatním černým pasažérům v domácnosti. Pozor, nestříkat jimi přímo zvířata, speciálně kočky vpustit do takto ošetřené místnosti po 2hodinách, až aerosol slehne.

Prevence aneb nechci, aby ji dostal

Pokud Vaše kočička není na obojek zvyklá nebo chodí ven a zahradu opouští skokem přes plot nebo úzkou dírou v plotě (riziko uškrcení), zvolíme FAUNA SPOT. Zde si můžeme dovolit prodloužit inerval mezi jednotlivými pipetami na 4 týdny.

Na mé kočce nikdy žádnou blechu nevidím. Může je mít i tak?

Pozor! Váš kočičí miláček blechy může mít, ačkoli na něm žádnou nenajdete. Blechy totiž žijí v prostředí, kde se zvíře nachází, tedy tam, kde odpočívá. Pelechy, boudy, gauče, postele, koberce, deky aj vystříkat FAUNA DESINF. místa jsou pro ně hlavní bydlení a na zvíře se jdou jenom napít, tudíž na něm setrvají jen omezeně dlouhou dobu.

Jak to tedy poznám, že má kočka blechy?

Velmi jednoduše. Ze začátku se kočka kouše nebo drbe nebo se rychle otočí za místem štípnutí blechou, kočka se rychle olizuje na určitém místě nebo třeba vyskočí a jde rychle jinam. Když se podíváte do srsti, můžete najít rychle se pohybující blešku nebo po ní už jen zůstanou černé kuličky trusu.
Později se může vyvinout široká škála kožních problémů- od lysin a míst bez srsti po šupiny a odřeninky ze škrábání.

V zimě přece blecha nemůže přežít?

V holomrazech určitě ne, ale v zateplené boudě Vaší kočičky se má jistě k světu. Rychlá pomoc- vysátí každé skulinky boudy a vystříkání sprayem k tomu určeným a současně ošetřit všechna zvířata.