Papoušek žako a škubání peří

Při mé práci v obchodě se zvířaty jsem se setkala s velice častým problémem: „Můj papoušek se zase škube! Co s tím?“ Jelikož na prodejnách nemáme nic na rychlou pomoc, řešili jsme možné příčiny - např. paraziti, stres, nedostatek hraček, přemístění. Většinou jsme chovatelům radili, aby dali papouška do voliéry k ostatním, ať se zabaví. Bohužel, tato rada fungovala vždy jen dočasně. Většinou se problém po roce opět opakoval.

Minulý rok jsme na prodejnu přivezli ručně dokrmené mládě žaka jménem Oliver. Asi tak po půl roce se nám náš „mazlík“ začal škubat. Byl to pro nás velký šok, protože jinak prospíval. Začalo nekonečné kolečko, co vše změnit. Po odčervení, změně místa i dodání více hraček se zlepšení nedostavovalo. Pak jsem si vzpomněla, že mi někdo kdysi říkal o přípravku FAUNA PARROT

Po aplikaci tohoto přípravku 2-3x denně jsme jen zírali - my i naši zákazníci. 

Papoušek žako se během 14 dní krásně dopeřil, peří mu i pěkně ztmavlo

Ve vedlejší voliéře byla samička papouška ara ararauna, která neměla vůbec ráda rosení vodou. Až FAUNA PARROT ji krásně voněl a nechala se také rosit. Jelikož začala snášet vejce, bylo vidět i na peří, že je tím velice vyčerpána. V tomto okamžiku jsme na ni začali také aplikovat tento přípravek. Poté se peří opět skvěle srovnalo. 

Proto všem vřele doporučuji19e63477387d03e0ece027c76f0874c3

 

Podívat se na FAUNA PARROT

*recenze převzata od českého výrobce a dodavatele ze stránek: www.aromafauna.eu