Polyneuropatie - pes nám přestal na 6 měsíců chodit

Ambra na matraci s díramaMít zvíře je zodpovědnost. Když je mazlíček zdravý a poslušný je to radost. Když ovšem příjdou na řadu zdravotní problémy již stojíte před kupou rozhodnutí.

 Co je nejlepší pro mazlíčka, rodinu. Jak ho správně léčit, do čeho všeho investovat peníze. Jak to zvládnout a všechno uspořádat a pokud máte malé děti co vlastně dělat dřív.

Nemyslím si, že platí malé zvíře- malé problémy, ale rozhodně platí VELKÉ ZVÍŘE-HOŘŠÍ MANIPULACE.

Přesně do této situace se dostala jedna z mých majitelek s veteránkou vlkodava. Na začátku ledna letošního roku Ambra přestala chodit. Nohy vypověděly službu. Následovala série vyšetření  v Brně na Jaggy, kde bylo řečeno, že její imunitní systém s něčím bojuje a to co zničí jsou nervy v tlapách – Ambra na chvíli venkuPOLYNEUROPATIE.  Hrozilo ochabnutí nervů v jícnu nebo v plících a to by se nemohla nadechnout.

Ambra si poležela 14 dní na Jaggy, kdy se nestal žádný pokrok a jako pouze ležícího psa si ji majitelé odvezly domů.  Ambra se musela několikrát denně polohovat, mít pravidelnou rehabilitaci. Řešilo se její ležení. Problém byl i vyprazdňování . Vlkodav fena (Ambra) má v kohoutku  83cm a váhu 55kg.

V únoru se situace moc nelepšila. Ambra měla pomalu odřené nohy a otlaky. Zvládla, ale přední nohy dát do polohy sfinga.

Na konci února se po denním cvičení majitelce zdálo, že se dokáže v leže trochu otočit.

V březAmbra v závěsunu sestrojili  Ambře úžasný KLADKOSTROJ, aby s ní mohly lépe manipulovat. Navzdory dennímu cvičení se již začaly ŠLACHY ZKRACOVAT. Ambra stále na nohy ani na štípnutí nereagovala. Další rána přišla v podobě hlubokých PROLEŽENIN,  proleženina s hnisemkteré bylo nutné léčit již antibiotiky. Jako pomoc antibiotikům přidávala majitelka Fauna Desinf na vyčištění rány a Mycos Balzam, který vytvoří přírodní náplast, kterou jen tak pejsci neolížou. A samozřejmě jako každá majitelka, která chce svému mazlíčkovi pomoci tak ještě zkoušela další věci.

V dubnu již bylo vidět, že jestli se zlepší nervy tak NOHY Ambru NEUDRŽÍ. Majitelka přidala ke cvičení, polohování, vyměšování ještě masáže s Fauna Thermol, který prohřeje zatížená místa. Na proleženiny se vymýšleli různé pelechy s dírou. (na ortopedickém pelechu ležela a stejně byly) Zavěšená se dlouhodobě nemůže nechávat, aby nebyl nápor na jiná místa. Na konci dubna začaly nervy fungovat v předních nohách a začala s nima pomalu lézt. Byla to velká proleženina po léčběradost, ale další neznámá. Musela se hlídat, aby si neodřela kyčle, které táhla za sebou.

V půli května už zvládla se otočit v leže a na chvíli si sednout.

V červnu ve svém závěsu už udělala pár kroků

Na konci června dokáže sama na zahradě vstát. Doma to ještě nezvládne.

Celých 6 měsíců a tím to nekončí, Ambra péči potřebuje dál, se majitelka potýkala s nemocí jménem polyneuropatie. Musím ji velice poděkovat, že to nevzdala a tak se mi o moje štěňátko, dnes již dámu, postarala. Nezapomenu na den, kdy se nezávazně přijeli podívat vlakem na štěňata a zeptat se na plemeno Irského Vlkodava. Jsem chovatel, který raději říká zápory a pokud i přes to si lidi vlkodava vyberou tak poznají proč jsou tak úžasný. Musím říci, že jsem štastná, že jsem je neodradila, protože jsou to majitelé, které si každý chovatel přeje. Velice jim děkuji za všechno co pro Ambru udělali.

56378058_304861316850690_3783563998172020736_n