Objednávky vytvořené dnes budou expedovány až po 10.7. z důvodu dovolené.

Co dělat když má pes lupy?

dermal lupy

IMG_6384

Psí lupy je hromadění odumřelý buňěk, které vypadají jako bílé vločky na kůži Vašeho mazlíčka.

Obvykle se jedná o sekundární onemocnění s různými příčinami jako jsou:

  • alergie
  • kožní problémy
  • životní prostředí
  • strava
  • paraziti

Suchá pokožka je pro domácí zvířata velice nepříjemným onemocněním. Je velmi svědivé. Škrábáním povrchu kůže Váš mazlíček rozbijí přirozenou ochranu, kterou pokožka poskytuje. Pokud není suchá pokožka ošetřena vede k ještě většímu vysychání a svědění. Stává se z toho začarovaný kruh! Mnohokrát je svědění ještě větší a může i probudit Vaše mazlíčka z hlubokého spánku.

Psí lupy jsou běžné u všech plemen, stáří, tvarů i velikostí. Stejně jako lidé i zvířata jimi trpí a dá se jim ulevit stejným způsobem.IMG_6405

Jednou z prvních věcí jak můžete ulevit svému mazlíčkovi, je dopřát mu úlevu v podobě koupele s léčivým mycím olejem zaměřeným na lupy a suchou pokožku pro citlivá zvířata. Stejně jako vy, když máte suché ruce. Okamžitá úleva přichází s uklidňujícím krémem.

Doporučuji použít mycí olej HY-DERMAL, který je určen pro citlivou a narušenou pokožku se sklonem k lupům, ekzemům a alergiím. Výsledek na kvalitě srsti je patrný již při prvním omytí. Mycí olej je jako koncentrát a ředí se společně s vodou. Pokud je zimní období a je pro Vás obtížné pejska mýt můžete použít některý z balzámů na srst, který použijete jako krém. Balzám se nemusí omývat. V případě, že Vám balzám vydrzí do léta můžete ho namýchat s vodou a opět použít jako mycí prostředek.

Abyste lupům předešli je vhodné do stravy svého mazlíčka přidat doplňěk mastných kyselin. omega -3 a omega -6 mastných kyselin podávané denně pomáhají předcházet lupům.  Omega -3 mastných kyselin se nacházejí v rybím oleji a také pomáhají mazat klouby, aby se Váš mazlíček snadněji pohyboval. Krmte psa kvalitní vyváženou stravou se správnými živinami. Pokud existuje nějaký důvod proč vaří doma psům své jídlo, ať z veterinárních důvodů nebo z jiného předsevzetí meli by konzulovat s veterinárním odborníkem na výživu, aby se ujistili, že strava je vyvážená a nechybí mu ani základní živiny nebo vitamíny či minerály.

Pro doplněný minerálů jsou zde za studena lisované oleje, které mají blahodárný vliv na celkový organismus. Cíleně na pokožku a srst je zde Olej z vlašských ořechů.

Pokud je v domácnosti opravdu suchý vzduch může to potencionálně vysušit pokožku každého. V případě sezónních lupů je zde možnost použít zvlhčovat vzduchu.

Pravidelně svého psa kartáčujte, aby jste IMG_6407odstranili staré odumřelé chlupy a k pokožce se dostal vzduch.

Na místě by měla být i hygiena pelechu či boudy. Dezinfekce prostoru a vyčištění veškerého prostoru.

lupy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení