Co dělat když má pes lupy?

dermal lupy

IMG_6384

Psí lupy je hromadění odumřelý buňěk, které vypadají jako bílé vločky na kůži Vašeho mazlíčka.

Obvykle se jedná o sekundární onemocnění s různými příčinami jako jsou:

  • alergie
  • kožní problémy
  • životní prostředí
  • strava
  • paraziti

Suchá pokožka je pro domácí zvířata velice nepříjemným onemocněním. Je velmi svědivé. Škrábáním povrchu kůže Váš mazlíček rozbijí přirozenou ochranu, kterou pokožka poskytuje. Pokud není suchá pokožka ošetřena vede k ještě většímu vysychání a svědění. Stává se z toho začarovaný kruh! Mnohokrát je svědění ještě větší a může i probudit Vaše mazlíčka z hlubokého spánku.

Psí lupy jsou běžné u všech plemen, stáří, tvarů i velikostí. Stejně jako lidé i zvířata jimi trpí a dá se jim ulevit stejným způsobem.IMG_6405

Jednou z prvních věcí jak můžete ulevit svému mazlíčkovi, je dopřát mu úlevu v podobě koupele s léčivým mycím olejem zaměřeným na lupy a suchou pokožku pro citlivá zvířata. Stejně jako vy, když máte suché ruce. Okamžitá úleva přichází s uklidňujícím krémem.

Doporučuji použít mycí olej HY-DERMAL, který je určen pro citlivou a narušenou pokožku se sklonem k lupům, ekzemům a alergiím. Výsledek na kvalitě srsti je patrný již při prvním omytí. Mycí olej je jako koncentrát a ředí se společně s vodou. Pokud je zimní období a je pro Vás obtížné pejska mýt můžete použít některý z balzámů na srst, který použijete jako krém. Balzám se nemusí omývat. V případě, že Vám balzám vydrzí do léta můžete ho namýchat s vodou a opět použít jako mycí prostředek.

Abyste lupům předešli je vhodné do stravy svého mazlíčka přidat doplňěk mastných kyselin. omega -3 a omega -6 mastných kyselin podávané denně pomáhají předcházet lupům.  Omega -3 mastných kyselin se nacházejí v rybím oleji a také pomáhají mazat klouby, aby se Váš mazlíček snadněji pohyboval. Krmte psa kvalitní vyváženou stravou se správnými živinami. Pokud existuje nějaký důvod proč vaří doma psům své jídlo, ať z veterinárních důvodů nebo z jiného předsevzetí meli by konzulovat s veterinárním odborníkem na výživu, aby se ujistili, že strava je vyvážená a nechybí mu ani základní živiny nebo vitamíny či minerály.

Pro doplněný minerálů jsou zde za studena lisované oleje, které mají blahodárný vliv na celkový organismus. Cíleně na pokožku a srst je zde Olej z vlašských ořechů.

Pokud je v domácnosti opravdu suchý vzduch může to potencionálně vysušit pokožku každého. V případě sezónních lupů je zde možnost použít zvlhčovat vzduchu.

Pravidelně svého psa kartáčujte, aby jste IMG_6407odstranili staré odumřelé chlupy a k pokožce se dostal vzduch.

Na místě by měla být i hygiena pelechu či boudy. Dezinfekce prostoru a vyčištění veškerého prostoru.

lupy