Přírodní přípravky bez chemie

Jen to nejlepší je dost dobré

Výroba fyziologické kosmetiky klade vysoké nároky na nákup certifikovaných surovin nejvyšší kvality. Ty musí být výhradně přírodního charakteru, musí pocházet z ekologicky čistých nalezišť, nesmí obsahovat herbicidy, pesticidy, těžké kovy a další nežádoucí příměsi. Stejně vysoké požadavky pak ovšem musí splňovat i vlastní zpracovatelská technologie.

I v tomto oboru existují světová naleziště a lokality svým způsobem nezaměnitelné a jedinečné – jinde ve světě zkrátka takovou kvalitu nenajdete. Kupříkladu nejvyhlášenější čajovníkový olej pochází z Austrálie nebo Nového Zélandu, heřmánkový z Egypta, olej z obilných klíčků se získává z pšenice dozrávající na argentinských plantážích či v Kanadě, levandulový pochází z jižní Francie…každá zásilka je opatřena nálepkami vskutku exotickými. Největším uměním je pak získat dodavatele, který bude nabízet to nejlepší z nejlepšího.

S každou surovinou, kterou firma na světových trzích zakoupí, zcela automaticky přichází i analytický certifikát, který stvrzuje vysokou jakost produktu a jeho typické složení. Dovozci si v nejednom případě dokonce nechávají vystavit dvojí nezávislou certifikaci – protože zásobují německé lékárny, pochází první dobrozdání z centrální laboratoře německých lékáren. Druhé vystaví nezávislá laboratoř, která má statut soudního znalce.

Kdyby firma Aromaterapie Karel Hadek mohla své výrobní suroviny nakupovat po kontejnerech, pak by její kosmetika byla zákonitě levnější. Současný komerční svět je totiž zařízen na velkoodběr. Tady však preferují malá balení, aby dovážené suroviny a finální výrobky byly skutečně čerstvé. Mimoděk se nabízí srovnání s obchodem potravinami – ani zde není možné jít cestou velkých skladových zásob. Tento příměr je vhodný hned nadvakrát, vždyť při výrobě přírodní kosmetiky se používají ingredience, které v podstatě mají tu nejvyšší potravinářskou kvalitu.