Zubní kámen u psů a jiných zvířat

Čištění zubů psů a jiných zvířat


Proč je důležité čištění zůbů u zvířat?

Ve věku 3 let má Váš mazlíček nejspíš zubní kámen a plak. Zuby s kamenem a plakem jsou velmi časté, ale bývají majiteli hodně přehlíženým problémem. Mnoho zdravotních problémů začíná v ústech Vašeho domacího mazlíčka. Plak  je plný škodlivých bakterií, které mohou infikovat tkáň. Infikované zuby způsobují zánět ve zbytku těla, zvířata trpí bolestí a nechutenstvím. 

Jak čistit zuby u psů a jiných zvířat DOMA?

Založte si rutinu. Mazlíček pak bude s Vámi lépe a rád spolupracovat.  Na poloze zvířete nezáleží. Musí to být pohodlné pro Vás oba. Vyberte si přípravek po kterém se zubní kámen a plak uvolní.  Přiměřené množství nakapeme na lžičku, prst. Pokud je zvíře zvyklé na používání zubního kartáčku,naneseme olej na kartáček a zuby vyčistíme. Po aplikaci zubní kámen nabotná a je nutné ho mechanicky odstranit. Zde použijeme u větších zvířat např. lékařskou špachlty nebo u menších zvířat složený obvaz. Zde je to jen podle přizpůsobení velikosti zvířete a a s čím se komu lépe v ruce pracuje. Zubní zubykámen seškrabujeme ze shora směrem dolů.  Pokud nejde uvolnit. Je třeba ještě počkat a další den použít přípravek znovu. Zubní kámen je příliš velký.   

Jaké přípravky používat?

Olejové přípravky představují novou generaci péče o chrup a ošetření ústní dutiny. Jeho hlavní přednostní je absence škodlivých chemikálií, které se běžně v zubních pastách používají. Na základě dlouhodobých zkušeností víme, že při pravidelném používání napomáhá zubní olej nejen k odbourávání zubního kamene, ale i k omezení jeho vzniku. Při pravidelným používání dochází i k vymizení počátečních stádií paradentózy. Dochází i k zesvětlení zubů. Lze jej využít i k masáži dásní.

Doporučujeme používat FAUNA DENTOL.

 

Čištění zubů u veterináře

Pokud je již péče o zuby zanedbána natolik, že domácí péče není možná, musí nastoupit čištění zubů ultrazvukem. Toto čištění provádí veterinář. Zvíře musí držet hladovku kvůli narkóze. Někteří jedinci musí podstoupit i vyšetření krve kvůli možným komplikacím.

Věnujme jim tedy chvilku a odstraňme jim ze zubů plak. V prostředí ve kterém žijí, skladba potravy, kterou dostávají si to již žádá.